Rehabilitacja - Dom Pomocy Społecznej "Jędrek" w Opolnie Zdroju

Dom Pomocy Społecznej to nie tylko
"dach nad głową, strawa, odzież i szczoteczka do zębów,
to subtelna sieć wpływów, bodźców i zahamowań...
to laboratorium ducha ludzkiego, który rozwijając się
i potężniejąc sam znajduje najodpowiedniejszą dla siebie strawę"

J. Babicki   

Rehabilitacja

W Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie-Zdroju prowadzona jest rehabilitacja mająca na celu poprawę, utrzymanie i przywracanie sprawności i funkcjonalności fizycznej mieszkańców, zwiększenie zakresu ruchomości w stawach, siły mięśniowej oraz organizacja czasu wolnego. Mieszkańcy mają do dyspozycji salę rehabilitacyjną, gdzie prowadzone są ćwiczenia usprawniające (grupowe i indywidualne). Mieści się w ona w budynku, gdzie znajdują się biura i Powiatowy Ośrodek Wsparcia. Wykorzystywana jest wspólnie z uczestnikami POW. Mieszkańcy, którzy nie mogą dojść na zajęcia mają w pokojach prowadzoną rehabilitację przyłóżkową, ćwiczenia bierne, wspomagane, pionizację oraz chodzenie z asekuracją.

Sala rehabilitacji wyposażona jest w niezbędny sprzęt do ćwiczeń : UGUL z uposażeniem, materace, cykloergometry rowerowe, rotor kkg-kkd, tablica do ćwiczeń manualnych, sprzęt do ćwiczeń motoryki małej, drabinkę, lustro z siatką centylową, matę masującą, fotel masujący, łóżko do masażu, piłki rehabilitacyjne, ciężarki, lampę Infrared. W okresie letnim gimnastyka odbywa się również na świeżym powietrzu.

Wykonywane są u nas między innymi następujące zabiegi rehabilitacyjne t.j.: masaż, rotor kkg-kkd, redresje, ćwiczenia na cykloergometrze rowerowym, oddechowe, przeciwzakrzepowe, manualne, równoważne, izometryczne mięśni, elongacyjne, samowspomagane, czynne- prowadzone, czynne wolne, czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, bierne prowadzone, bierne, wzmacniające mięśnie, ogólnie usprawniające, pionizacja, nauka chodu, ćwiczenia na orbitreku, spacery, oraz naświetlania lampą INFRARED.

Dom Pomocy Społecznej "Jędrek" w Opolnie-Zdroju © 2015.

Czcionka:
Kontrast: